Ranczo Zagata i Dzień Chłopaka w Dziennym Domu Pomocy w Hucie „Spokojna Przystań”

Gmina Lututów/Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu partnerskiego „Centrum Usług Środowiskowych – Razem łatwiej II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus realizowanego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 Priorytetu FELD.07 „Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem" Działania FELD.07.09 „Usługi społeczne i zdrowotne" realizuje usługi opiekuńcze w Dziennym Domu Pomocy w Hucie "Spokojna Przystań".

Celem usługi jest zapewnienie opieki i stworzenie odpowiednich warunków do wielogodzinnego przebywania osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, której nie są w stanie pokonać wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości oraz aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej oraz społecznej.

Pod koniec września opiekunowie wraz z podopiecznymi DDP z Huty wybrali się na wycieczkę do ,,Ranczo Zagata'' w Grabarzach. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy na temat zwierząt zamieszkujących zagrodę oraz integracja uczestników.

Ponadto w ramach projektu uczestnicy DDP w Hucie z okazji Dnia Chłopaka odwiedzili Dom Seniora w Załęczu oraz wybrali się na pizzę.

Więcej informacji KLIKNIJ TUTAJ

#FunduszeEuropejskie