Starostwo Powiatowe w Wieruszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://powiat-wieruszowski.pl.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Pawła Cirkosza - mailowo starostwo@powiat-wieruszowski.pl lub telefonicznie 62 78 13 942.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Do budynku prowadzą 2 wejścia: wejście główne od ul. Rynek, oraz wejście boczne od ul. Mickiewicza.
Wejście główne wyposażone jest w drzwi otwierające się automatycznie, schody z poręczami oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych zabezpieczony z obu stron poręczami ochronnymi.
Do wejścia bocznego prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych zabezpieczony z obu stron poręczami ochronnymi.
Przy obu wejściach do budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo dla osób niewidomych i słabowidzących. Przed głównym wejściem do budynku wyznaczono i oznakowano jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Korytarze na wszystkich trzech kondygnacjach budynku są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Wózkiem można podjechać bezpośrednio do wszystkich pomieszczeń gdzie załatwiani są interesanci.
Budynek wyposażony jest w windę która umieszczona jest w środkowej części budynku.
Toalety w budynku nie są dostosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W urzędzie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.