IV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 27 czerwca 2024 r. odbyła się IV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego VII Kadencji, podczas której Radni obradowali zgodnie z ustalonym porządkiem obrad. Radni podjęli 3 uchwały: w sprawie zmian budżetu powiatu na 2024 rok, w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2024-2027 oraz w sprawie rozpatrzenia skargi.

W trakcie sesji Radni zapoznali się ze sprawozdaniami za 2023 rok: z realizacji Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2021-2023, z działalności Powiatowego Zarządu Dróg w Wieruszowie, a także ze sprawozdaniem o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego (w tym ruchu drogowego) oraz skuteczności działania Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie w 2023 roku.

Tematem obrad były również informacje z działalności w minionym roku: Regionalnej Organizacji Turystycznej, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu na temat realizacji zadań Inspekcji Weterynaryjnej na obszarze Powiatu Wieruszowskiego, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wieruszowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie.

Radni zapoznali się również z oceną stanu sanitarnego powiatu wieruszowskiego za rok 2023 oraz ze Sprawozdaniem Przewodniczącego Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z pracy Zarządu w okresie między sesjami.