• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4582

„Myślę, Rozumiem, Mam zdanie”

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Wieruszowie oraz Gmina Wieruszów

• 4579

Koncert patriotyczny „Niepodległość Polski z bliska”

Koncert patriotyczny „Niepodległość Polski z bliska” pod dyrekcją Sebastiana Sikory

• 4577

Charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości

W dniach 11-13.11.2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja.

• 4580

104 Rocznica Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie odbyły się powiatowe uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości.

• 4578

Platforma Usług Elektronicznych (PUE)

do 30 grudnia 2022 r. jako płatnik składek mają Państwo obowiązek założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)  ZUS. PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

• 4581

Rodacy!

11 listopada obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wielu latach niewoli Polska zaistniała ponownie na mapie Europy kosztem wielu powstańczych zrywów i walk niepodległościowych. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o historycznych dokonaniach Naszych przodków ale równocześnie radośnie świętujmy ten szczególny listopadowy dzień, który przed 104 laty dał nam wolność i niepodległość. Cieszmy się dzisiaj pełnią demokracji i wolności obywatelskich budując w narodowej zgodzie wielkość Naszej Ojczyzny - Polski.

Starosta Wieruszowski Stefan Pietras

• 4576

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego w 2023r.

• 4575

Ruszyły zapisy - Wieruszowskiego Mistrza Ortografii 2022

Zapraszamy do udziału w Powiatowym dyktandzie o tytuł ,,Wieruszowskiego Mistrza Ortografii 2022″.