• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4616

Komunikat I

Na trenie miasta Wieruszowa w dniu dzisiejszym o godzinie 8.00 rozpoczęło się ćwiczenie obronne, w ramach którego zostaną zdefiniowane zagrożenia pozamilitarne mogące wystąpić w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych. Prosimy mieszkańców o uwagę w trakcie trwania ćwiczenia i w miarę możliwości dostosowanie się do wydawanych komunikatów. Podkreślam, że są to ćwiczenia.

• 4618

Komunikat III (Ćwiczenia)

Zakończyło się ćwiczenie antyterrorystyczne w Szkole Ponadpodstawowej w Wieruszowie. W ramach ćwiczenia zdefiniowano najważniejsze zagrożenia mogące wystąpić w  na terenie powiatu wieruszowskiego. Pokazano praktycznie sposoby reagowania na te zagrożenia. W ćwiczeniu brali udział wójtowie, pracownicy merytoryczni jst odpowiedzialni za oświatę i bezpieczeństwo, kierownicy placówek oświatowych, policjanci oraz inne zainteresowane osoby. Łącznie ok. 110 osób. Został zakończony dzisiaj I etap ćwiczenia. Ćwiczenie będzie kontynuowane w dniu jutrzejszym.

• 4617

Komunikat II (Ćwiczenia)

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im St. Staszica w Wieruszowie odbywa się szkolenie antyterrorystyczne dotyczące sytuacji powstawania zagrożeń oraz racjonalnego przeciwdziałania tym zagrożeniom. Ćwiczenie obronne przeprowadza samorząd powiatowy oraz samorządy gminne.

• 4623

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku.

• 4615

Platforma Usług Elektronicznych (PUE)

Do 30 grudnia 2022 r. jako płatnik składek mają Państwo obowiązek założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)  ZUS. PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

• 4613

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Uchwała nr 520/2022 Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z dn. 29.11.2022 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert

• LII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego