• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4631

Mikołajki w Rodzinnych Domach Dziecka

W poniedziałek 5 grudnia 2022 r. Starosta Wieruszowski Stefan Pietras odwiedził Rodzinne Domy Dziecka w Lubczynie, Sokolnikach i Czastarach.

• 4627

XI Impreza Integracyjna

W szkole podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, 1 grudnia 2022 roku odbyła się XI Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczyć każdy może”.

• 4625

LII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 29 listopada 2022 roku odbyła się LII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni podjęli 11 uchwał

• 4626

Kalendarze na rok 2023

Informujemy, że dostępne są do nabycia, darmowe, powiatowe kalendarze na rok 2023. Kalendarze są dostępne do odebrania w pokoju 77 w godz. 7.30-15.30 do dnia 16 grudnia 2022 r. lub  do wyczerpania zapasów.

• 4621

Komunikat VI (Ćwiczenia)

O godz. 15.00 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „ATAK”. Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia.

• 4619

Komunikat IV (Ćwiczenia)

W dniu dzisiejszym 02.12.2022 r., nastąpi ciąg dalszy ćwiczenia pod kryptonimem „ATAK” odbędzie się ewakuacja Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Wieruszowie. Osoby przebywające w tym czasie w urzędzie prosimy o podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez służby porządkowe. Ćwiczenie ma charakter praktyczny za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy. Prosimy jednak osoby, które z przyczyn obiektywnych znajdą się w strefie ćwiczenia o dostosowanie swojego zachowania do sytuacji.

Rzecznik prasowy ćwiczenia
    Marek Kanicki

• 4620

Komunikat V (Ćwiczenia)

W dniu 2 grudnia 2022 r. Starosta Wieruszowski w porozumieniu z Burmistrzem Wieruszowa z powodu podejrzenia podłożenia ładunku wybuchowego ogłosili ewakuację budynku urzędu. O godz. 9:00 została powiadomiona Policja o  niezidentyfikowanej paczce w piwnicy urzędu. Wszyscy pracownicy i interesanci zostali wyprowadzeni z budynku urzędu na miejsce zbiórki.

• 4624

Konkurs na najpiękniejszą choinkę oraz na najpiękniejszą bombkę lub ozdobę choinkową

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą choinkę oraz na najpiękniejszą bombkę lub ozdobę choinkową