• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Związek Powiatów Polskich na rzecz samorządów terytorialnych – podsumowanie działań w 2016 roku

Zeszłoroczna praca Związku Powiatów Polskich osiągnęła wymierne rezultaty.

Można do nich zaliczyć m. in.: kilkadziesiąt podjętych stanowisk, ponad pół tysiąca przeanalizowanych projektów aktów prawnych, a dodatkowo bardzo aktywny udział przedstawicieli powiatów w posiedzeniach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, komisji sejmowych i senackich oraz innych gremiów krajowych.

Szczegółowe działania ZPP na rzecz samorządów terytorialnych zostały przedstawione w załączonym pliku.

Więcej informacji na stronie internetowej ZPP: