• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Związek Powiatów Polskich na rzecz samorządów terytorialnych – podsumowanie działań w 2016 roku

Zeszłoroczna praca Związku Powiatów Polskich osiągnęła wymierne rezultaty.

Można do nich zaliczyć m. in.: kilkadziesiąt podjętych stanowisk, ponad pół tysiąca przeanalizowanych projektów aktów prawnych, a dodatkowo bardzo aktywny udział przedstawicieli powiatów w posiedzeniach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, komisji sejmowych i senackich oraz innych gremiów krajowych.

Szczegółowe działania ZPP na rzecz samorządów terytorialnych zostały przedstawione w załączonym pliku.

Więcej informacji na stronie internetowej ZPP: