• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

Zespół pałacowo-parowy Taczanowskich w Lututowie

Na zespół pałacowo – gospodarczy w Lututowie składają się: dawny pałac Taczanowskich – piętrowa murowana budowla wzniesiona w stylu klasycystycznym, z czterokolumnowym jońskim portykiem w elewacji frontowej oraz park podworski. Obok stoją dawne zabudowania folwarczne, w tym klasycystyczny spichlerz wzniesiony ok. 1800 roku.

Pałac mieści dziś Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego. W Szkolnej Izbie Pamięci  warto zobaczyć m.in. drewnianą rzeźbę św. Jana Nepomucena z 2.poł. XIX w. W przyszkolnym parku funkcjonuje niewielki skansen prezentujący różnorodne maszyny używane w rolnictwie dawniej i współcześnie.