• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

Zespół pałacowo-parowy Taczanowskich w Lututowie

Na zespół pałacowo – gospodarczy w Lututowie składają się: dawny pałac Taczanowskich – piętrowa murowana budowla wzniesiona w stylu klasycystycznym, z czterokolumnowym jońskim portykiem w elewacji frontowej oraz park podworski. Obok stoją dawne zabudowania folwarczne, w tym klasycystyczny spichlerz wzniesiony ok. 1800 roku.

Pałac mieści dziś Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego. W Szkolnej Izbie Pamięci  warto zobaczyć m.in. drewnianą rzeźbę św. Jana Nepomucena z 2.poł. XIX w. W przyszkolnym parku funkcjonuje niewielki skansen prezentujący różnorodne maszyny używane w rolnictwie dawniej i współcześnie.