• 27. marca br. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Termin:  27 marca 2017 r. (poniedziałek) w godz. 12:30- 15:00 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Wieruszowie (ul Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

• XXX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się w miniony piątek (24 marca br.) została podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, jak również uchwały oświatowe.

Zespół pałacowo - parkowy w Walichnowach

Klasycystyczny pałac w Walichnowach wzniesiono w 1844 r. Jest to budowla dwukondygnacyjna, wzniesiona w linii prostokąta. Dominantę elewacji frontowej stanowi monumentalny portyk wsparty na czterech jońskich kolumnach. W sąsiedztwie pałacu stoją budynki gospodarcze z 2. połowy XIX stulecia. Budynek pałacu spłonął w trakcie działań wojennych. Odbudowano go w latach 1955-58 na potrzeby miejscowej szkoły. Wokół pałacu rozciąga się malowniczy park o powierzchni 9 ha. Odnaleźć w nim można drzewa stanowiące pomniki przyrody, w tym: dąb o obwodzie 560 cm, jesion wyniosły 330 cm, klon pospolity (330 cm) i 4 topole (od 400 do 510 cm). Pałac i park jest własnością prywatną.