• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Zespół pałacowo - parkowy w Walichnowach

Klasycystyczny pałac w Walichnowach wzniesiono w 1844 r. Jest to budowla dwukondygnacyjna, wzniesiona w linii prostokąta. Dominantę elewacji frontowej stanowi monumentalny portyk wsparty na czterech jońskich kolumnach. W sąsiedztwie pałacu stoją budynki gospodarcze z 2. połowy XIX stulecia. Budynek pałacu spłonął w trakcie działań wojennych. Odbudowano go w latach 1955-58 na potrzeby miejscowej szkoły. Wokół pałacu rozciąga się malowniczy park o powierzchni 9 ha. Odnaleźć w nim można drzewa stanowiące pomniki przyrody, w tym: dąb o obwodzie 560 cm, jesion wyniosły 330 cm, klon pospolity (330 cm) i 4 topole (od 400 do 510 cm). Pałac i park jest własnością prywatną.