• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Pożegnanie abiturientów w szkołach powiatu wieruszowskiego

28 kwietnia br. odbyły się uroczystości związane z pożegnaniem tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie.

Zespół pałacowo - parkowy w Walichnowach

Klasycystyczny pałac w Walichnowach wzniesiono w 1844 r. Jest to budowla dwukondygnacyjna, wzniesiona w linii prostokąta. Dominantę elewacji frontowej stanowi monumentalny portyk wsparty na czterech jońskich kolumnach. W sąsiedztwie pałacu stoją budynki gospodarcze z 2. połowy XIX stulecia. Budynek pałacu spłonął w trakcie działań wojennych. Odbudowano go w latach 1955-58 na potrzeby miejscowej szkoły. Wokół pałacu rozciąga się malowniczy park o powierzchni 9 ha. Odnaleźć w nim można drzewa stanowiące pomniki przyrody, w tym: dąb o obwodzie 560 cm, jesion wyniosły 330 cm, klon pospolity (330 cm) i 4 topole (od 400 do 510 cm). Pałac i park jest własnością prywatną.