• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Zespół dworsko - parkowy w Galewicach

Na dawny zespół dworski w Galewicach składają się: klasycystyczny, murowany dwór szlachecki z 2.poł. XIX wieku (obecnie mieszczący przedszkole), park krajobrazowy z 2.poł. XIX wieku o powierzchni 1,24 ha oraz zabudowania gospodarcze z 2.połowy XIX stulecia.

W granicach parku rośnie potężny dąb o obwodzie 390 cm, stanowiący pomnik przyrody. Znajduje się tu również samotna mogiła powstańców styczniowych.