• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Zespół dworsko - parkowy w Galewicach

Na dawny zespół dworski w Galewicach składają się: klasycystyczny, murowany dwór szlachecki z 2.poł. XIX wieku (obecnie mieszczący przedszkole), park krajobrazowy z 2.poł. XIX wieku o powierzchni 1,24 ha oraz zabudowania gospodarcze z 2.połowy XIX stulecia.

W granicach parku rośnie potężny dąb o obwodzie 390 cm, stanowiący pomnik przyrody. Znajduje się tu również samotna mogiła powstańców styczniowych.