• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Zespół dworski Sczanieckich w Lubczynie

W Lubczynie, wsi leżącej w malowniczej dolinie Prosny znajduje się dawny zespół dworski Sczanieckich, którego dominantę stanowi neoklasycystyczny dwór z 1913 r. z tarasami od wschodu i północy, kryty dachem łamanym z facjatkami.

W obrębie zespołu stoją również liczne zabudowania gospodarcze z 1 poł. XX w. Dwór w Lubczynie otoczony jest zabytkowym parkiem o powierzchni 4,7 hektara.

Sam dwór jest dziś siedzibą ośrodka łowieckiego „Pałac Lubczyna”, nastawionego głównie na turystykę łowiecką i agroturystykę.