• Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
      W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

• II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

Zebranie Przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

W dniu 30 marca 2017 roku w siedzibie Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie odbyło się Zebranie Przedstawicieli członków Banku. Zebranie otworzył Jerzy Łuszczek Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku, witając wszystkich przedstawicieli oraz zaproszonych gości.

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego reprezentował podczas spotkania wicestarosta wieruszowski Mirosław Urbaś.

W trakcie Zebrania zatwierdzono jednomyślnie roczne sprawozdania: Rady Nadzorczej, Zarządu z działalności Banku oraz sprawozdanie finansowe. Udzielono również absolutorium Zarządowi Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Zysk netto Banku wypracowany w roku 2016 wynosi 2.203.478,95 zł. Uchwałą Zebrania Przedstawicieli wskazaną kwotę przeznaczono na zwiększenie funduszy własnych, co dla przyszłej działalności Banku ma kluczowe znaczenie.

Zebranie podjęło także szereg uchwał dotyczących działalności Banku.

Więcej informacji na stronie internetowej RBS w Lututowie: http://www.rbs.lututow.pl/index.php/aktualnosci/329-zebranie-przedstawicieli-2017 .

Zdjęcia: www.rbs.lututow.pl