• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Zaproszenie na Uroczystość upamiętniającą 99 rocznicę odzyskania niepodległości

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Samorząd Gminy Bolesławiec uprzejmie zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na Uroczystość upamiętniającą 99 rocznicę odzyskania niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2017 r. w Bolesławcu.

Program uroczystości:

11:00 - Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. św. Trójcy w Bolesławcu

Przejście pod pomnik, (rynek w Bolesławcu)

- hymn państwowy

- wystąpienie okolicznościowe starosty wieruszowskiego

- złożenie wiązanek okolicznościowych pod pomnikiem

Przejście do Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu

- część artystyczna