• 27. marca br. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Termin:  27 marca 2017 r. (poniedziałek) w godz. 12:30- 15:00 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Wieruszowie (ul Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

• Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ministerstwo Rozwoju przy wsparciu i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce, organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn.: „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”.

XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

6 marca br. w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze w sali O. Augustyna Kordeckiego odbyło się XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne ZPP, w którym nasz Powiat reprezentowali: starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw. Uczestnicy Zgromadzenia - przedstawiciele powiatów i miast na prawach powiatu ze wszystkich stron Polski rozmawiali na temat roli samorządów powiatowych w dostarczaniu usług publicznych oraz tworzeniu warunków do zrównoważonego rozwoju.

Jednym z głównym powodów spotkania były również zarówno już uchwalone, jak i planowane zmiany legislacyjne dotyczące funkcjonowania samorządów, a w szczególności szczebla powiatowego.

Zdjęcia: Facebook/ Związek Powiatów Polskich, www.zpp.pl