• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• XXXIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Czerwcową Sesję Rady Powiatu Wieruszowskiego rozpoczęto od wręczenia powierzenia stanowisk: dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieruszowie.

Współpraca przy monitoringu działań jednostek pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami

W dniu 10 kwietnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek podpisał list intencyjny dotyczący współpracy przy monitoringu działań jednostek pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem badań jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę serce” .

Celem projektu jest określenie poziomu wdrażania Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych o Prawach Osób Niepełnosprawnych w jednostkach administracji rządowej i samorządowej z obszaru województwa łódzkiego.

Zakres badań będzie obejmował następujące obszary:

- programy działań na rzecz osób z niepełnosprawnością,

- możliwości zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością,

- sposoby udostępniania urzędowych informacji,

- dostępność architektoniczna i komunikacyjna urzędu oraz jego wyposażenie,

- realizacja edukacji włączającej  w przedszkolach i szkołach,

- przygotowanie pracowników urzędu do kontaktów z osobami z niepełnosprawnością,

- dokumentacja o charakterze strategicznym, którą kierują się instytucje w projektowaniu i realizacji działań kierowanych do osób z niepełnosprawnością.