• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Wspólne ustalenia Starostów Powiatów Województwa Łódzkiego

14 grudnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego, jak i Zgromadzeniu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego. Oba wydarzenia odbyły się w Pabianicach.

Podczas wspólnych obrad zostały podjęte uchwały dotyczące Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz budżetu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego na przyszły rok.
Na podstawie uchwały dokonano również zmian w statucie organizacji.