• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Wkrótce otwarcie kolejnego Rodzinnego Domu Dziecka Fundacji ,,Happy Kids’’

Przy budynku po byłym Posterunku Policji w Czastarach trwają prace adaptacyjne dla potrzeb funkcjonowania Rodzinnego Domu Dziecka, który będzie już trzecią placówką w powiecie wieruszowskim zapewniającą dzieciom i młodzieży opiekę w ramach pieczy zastępczej.

Obecnie wykonywane są prace remontowe mające na celu zapewnić dzieciom komfort oraz rodzinny charakter mieszkania. Przewidywany czas zakończenia remontów planuje się na luty br. .

Budynek byłego Posterunku Policji w Czastarach Powiat Wieruszowski, przekazał  w ubiegłym roku Fundacji Happy Kids.