• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Wieruszowska Komenda Powiatowa Policji podsumowała 2016 rok

3 lutego 2017 r. podczas odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie z udziałem zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi insp. Dariusza Walichnowskiego oraz zaproszonych gości: starosty wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzeja Żórawia, podsumowano miniony rok działalności jednostki.

Podczas odprawy podsumowano również pierwsze miesiące funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Bardzo ważnym elementem, podkreślonym przez komendanta powiatowego policji w Wieruszowie insp. Grzegorza Dzierzkowskiego jest chęć kontynuowania współpracy z samorządem powiatowym oraz samorządami gminnymi, jak i innymi podmiotami na rzecz zapewnienia ładu i porządku publicznego na terenie powiatu wieruszowskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące podsumowania 2016 roku przez KPP w Wieruszowie: http://www.wieruszow.policja.gov.pl/?serwis=ewe&dzial=informacje&id=10417 .

Zdjęcie: http://www.wieruszow.policja.gov.pl/