• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Wielki sukces ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – Sebastiana Łuszkiewicza

6 marca 2017 roku w budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi rozstrzygnięto etap wojewódzki konkursu o Żołnierzach Wyklętych.

Z radością informujemy, że uczeń Sebastian Łuszkiewicz z klasy IV Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie po raz drugi zajął w nim I miejsce.
W teście uzyskał maksymalną liczbę punktów, ale dopiero dogrywka pozwoliła mu zdobyć główną nagrodę: dwutygodniowy wyjazd do Hiszpanii-Portugalii-Francji-Włoch oraz aparat fotograficzny. Ponadto otrzymał nagrody książkowe z pamiątkową dedykacją oraz drobne gadżety.

Więcej informacji na stronie internetowej ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie:http://zsp.wieruszow.pl/wielki-sukces-ucznia-sebastiana-luszkiewicza/ .