Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

   Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

  • Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

   Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

VI edycja akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji edukacyjnej realizowanej przez Starostwo Powiatowe przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wzorem lat ubiegłych akcja ma na celu edukację dzieci klas I szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych. W szkołach odbędą się spotkania prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie - asp. sztab. Damiana Pawlaka, który przekaże dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Do tegorocznej edycji przyłączyła się również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie. Pracownik  KRUS Marcin Błażejewski uświadomi natomiast pierwszoklasistów, jakich reguł przestrzegać, przebywając na terenie gospodarstw rolnych.

Dzieci zostaną zaopatrzone w elementy odblaskowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

 

W VI edycji akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ uczestniczą wszystkie szkoły podstawowe powiatu wieruszowskiego (30 szkół).

 

Pierwsze spotkania odbyły się 21 oraz 22 września br. w szkołach gminy Wieruszów oraz Sokolniki.

Akcja potrwa do końca października.

 

Script logo StudioStrona.pl