Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

22 kwietnia br. przeprowadzono ,,Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegu na Orientację’’ oraz ,,I Mistrzostwa Szkół Powiatu Wieruszowskiego w Marszach i Biegach na Orientację’’. Przedsięwzięcie cieszyło się dużą frekwencją uczestników. W rywalizacji wzięło udział aż 200 uczestników, w rozpiętym przedziale wiekowym.

W tym dniu w wielu miejscowościach powiatu gościli również uczestnicy Rajdu Bike Orient. W przypadku tej imprezy także imponuje ilość osób biorących udział w Rajdzie.

Oba wydarzenia odbyły się z udziałem starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka, który gratulował wszystkim uczestnikom sportowego ducha, a zwycięzcom osiągniętych wyników.

Starosta zachęcał przy tym do kontynuowania sportowej aktywności i częstszego odwiedzania powiatu i korzystania z okolicznych tras orienteeringowych.

Przeprowadzenie wymienionych imprez odbyło się dzięki rozwiniętemu produktowi turystycznemu Powiatu Wieruszowskiego: ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’. Sportową rywalizację zapewniła znacząca ilość tras orienterringowych funkcjonujących na terenie powiatu, będąca fenomenem w skali ogólnopolskiej.

Informujemy, że już niebawem zostanie włączona kolejna – dziewiąta trasa orienteeringowa, tym razem umiejscowiona w okolicach miejscowości Pieczyska.