• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie znów „wyciągnęli pomocną dłoń”

Po akcji pomocy dla dwójki osieroconych dzieci ze wsi Radoszewice, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie przeprowadzili kolejne przedsięwzięcie. Tym razem zostało ono skierowane do dzieci z Domu Dziecka w Komornikach. W działania te młodzież zaangażowała również pracowników szkoły, którzy mocno wsparli akcję i dopingowali swoich uczniów.

Uczniowie starali się, by w paczce znalazły się zabawki, książki, przybory szkolne, ubrania oraz żywność. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy sponsorów przygotowali paczkę o wartości około 3300 zł.

Podarek został dostarczony 20 grudnia 2017 roku. Wśród uśmiechniętych dziecięcych buzi uczniowie szkoły Angelika Gnych, Agnieszka Parzybut, Bartłomiej Łyga i Kamil Żuberek wraz z Dyrektorem ZSR w Lututowie Robertem Majchrowiczem i opiekunem Samorządu Uczniowskiego Elżbietą Okolewską odczuli radość pomagania i obdarowywania.