• Jubileusz 40-lecia Orkiestry Dętej OSP Wieruszów

Uroczystym koncertem Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Wieruszów podsumowała szczególny jubileusz - 40-lecie istnienia. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę (26 lutego br.) w Wieruszowskim Domu Kultury.

• Informacja

W dniu 20.03.2017 r dyżur w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie będzie pełniony w godzinach od godz.7 30 do 8 30 i od godz. 12 30 do 15 30

Uczniowie ze Staszica zwycięzcami regionalnego konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

W poniedziałek (6 lutego 2017 r.) odbył się FINAŁ REGIONALNY IV edycji konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!, w którym wzięło udział 51 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie reprezentowało trzech uczniów: Sebastian Łuszkiewicz z 4 Technikum Budowlanego, Dominik Cegiełka i Kamil Gwiazda z 3 Technikum Informatycznego. Z radością informujemy, iż zwycięzcą finału został Sebastian Łuszkiewicz uzyskując maksymalną ilość punktów, natomiast drugie miejsce zajął Dominik Cegiełka.
Należy nadmienić, iż Sebastian w konkursie uczestniczy po raz czwarty. W ubiegłym roku na etapie wojewódzkim zajął pierwsze miejsce i w nagrodę pojechał na kilkudniową wycieczkę do Brukseli.

Finał wojewódzki konkursu ,,Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”, odbędzie się w marcu 2017 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Więcej informacji na stronie internetowej ZSP im. S. Staszica: http://zsp.wieruszow.pl/uczniowie-ze-staszica-zwyciezcami-regionalnego-konkursu-historycznego-zolnierze-wykleci-obudzcie-polske/ .