• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Uczniowie ze Staszica zwycięzcami regionalnego konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

W poniedziałek (6 lutego 2017 r.) odbył się FINAŁ REGIONALNY IV edycji konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!, w którym wzięło udział 51 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie reprezentowało trzech uczniów: Sebastian Łuszkiewicz z 4 Technikum Budowlanego, Dominik Cegiełka i Kamil Gwiazda z 3 Technikum Informatycznego. Z radością informujemy, iż zwycięzcą finału został Sebastian Łuszkiewicz uzyskując maksymalną ilość punktów, natomiast drugie miejsce zajął Dominik Cegiełka.
Należy nadmienić, iż Sebastian w konkursie uczestniczy po raz czwarty. W ubiegłym roku na etapie wojewódzkim zajął pierwsze miejsce i w nagrodę pojechał na kilkudniową wycieczkę do Brukseli.

Finał wojewódzki konkursu ,,Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”, odbędzie się w marcu 2017 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Więcej informacji na stronie internetowej ZSP im. S. Staszica: http://zsp.wieruszow.pl/uczniowie-ze-staszica-zwyciezcami-regionalnego-konkursu-historycznego-zolnierze-wykleci-obudzcie-polske/ .