Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Szlak Wokół Tybli – długość 20,2 km

Szlak „Wokół Tybli” to trzy Pętle: Pętla duża, Pętla środkowa, Pętla mała. To szlaki przebiegające w pobliżu „Rancza pod Dębem”. Pętlę dużą i małą łączy łącznik od „Rancza Pod Dębem” na wschód do lasu. Pętla duża rozpoczyna się od lasu przez drogę Sokolniki –Galewice, mijając dwie szkółki leśne do drogi Gumnisko – Zdzierczyzna. W dalszej części szlaku podziwiamy piękny las i skrajem lasu mijamy zabudowania wsi Kaski. Przekraczając drogę Sokolniki – Galewice, kierujemy się na południowy - zachód do drogi Niwiska – Tyble.
Jadąc skrajem lasu do skrzyżowania dróg kierując się drogą Kopaniny – Tyble można zobaczyć piękny dąb o trzech koronach i budynki wsi Tyble.
    Pętla środkowa bierze swój początek w pobliżu malowniczej szkółki leśnej I. Od drogi Sokolniki – Kaski kierujemy się na północ skraju lasu do pętli dużej. Pętli dużej kierujemy się do drogi Sokolniki – Galewice w lewo na południowy wschód mijamy dwa dukty leśne skręcamy najpierw w lewo, później w prawo. Utrzymując kierunek południowo-wschodni skręcamy w prawo w drugi dukt na południe do zamknięcia pętli.
    Pętla mała bierze swój początek na pierwszym dukcie od strony wschodniej drogi Tyble-Niwiska kierując się na północ dojeżdżamy do pętli dużej.

Script logo StudioStrona.pl