• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Szlak Wokół Sokolnik – długość 8,5 km

Szlak „Wokół Sokolnik” składa się z pojedynczej pętli i łącznika łączącego Wieś Bagatelka z wsią Tyble.

Pętla szlaku „Wokół Sokolnik” to wspaniały szlak jeździecki wiodący wśród bogatych w zasoby runa leśnego lasu. Jadąc od wsi Tyble mijają Państwo zabudowania Tartaku Tyble. Przejeżdżając drogę Sokolniki –Czastary wjeżdżamy w drogę żużlową podążając w kierunku lasu. Skrajem lasu jedziemy ok. 250m kierując się do drogi polnej Stary Ochędzyn –Kopaniny, gdzie dochodzi do zamknięcia pętli.