• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Szlak Wokół Sokolnik – długość 8,5 km

Szlak „Wokół Sokolnik” składa się z pojedynczej pętli i łącznika łączącego Wieś Bagatelka z wsią Tyble.

Pętla szlaku „Wokół Sokolnik” to wspaniały szlak jeździecki wiodący wśród bogatych w zasoby runa leśnego lasu. Jadąc od wsi Tyble mijają Państwo zabudowania Tartaku Tyble. Przejeżdżając drogę Sokolniki –Czastary wjeżdżamy w drogę żużlową podążając w kierunku lasu. Skrajem lasu jedziemy ok. 250m kierując się do drogi polnej Stary Ochędzyn –Kopaniny, gdzie dochodzi do zamknięcia pętli.