• 27. marca br. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Termin:  27 marca 2017 r. (poniedziałek) w godz. 12:30- 15:00 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Wieruszowie (ul Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

• XXX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się w miniony piątek (24 marca br.) została podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, jak również uchwały oświatowe.

Szlak Wokół Chróścina - długość 10,1 km

Szlak „Wokół Chróścina„ obejmuje Pętle i Łącznik Zachodni oraz Pętle i Łącznik Południowy. Są to dwie wspaniałe trasy jeździeckie, które połączone są dwoma łącznikami przebiegającymi w pobliżu gospodarstwa agroturystycznego „Bocianie Gniazdo”. Wyruszając z gospodarstwa agroturystycznego, docieramy do węzła szlaków konnych i szlaków rowerowych Gola – Bolesławiec oznaczonych na czerwono. Jedziemy szlakiem w kierunku Skierniewic docierając do Pętli Zachodniej. Pętla Zachodnia to szlak konny wiodący droga polna na północny wschód mijając gospodarstwa, las i łąki do rzeki Prosny.

Druga trasa również rozpoczyna się z węzła szlaku konnego i rowerowego czerwonego Gola-Bolesławiec w pobliżu gospodarstwa agroturystycznego „Bocianie Gniazdo” skąd wyruszamy w kierunku wschodnim. Kierując się poboczem drogi wjeżdżamy na drogę polną na południe do mostu na rzece Prośnie, gdzie bierze swój początek Pętla Południowa. Pętla Południowa to szlak usytuowany nad brzegiem malowniczej rzeki Prosny. W pobliżu znajduje się przepiękny pałac Chróścin-Zamek wzniesiony w II połowie Xix., który można zwiedzić za pozwoleniem, ponieważ obecnie mieści się tam Dom Pomocy Społecznej. Za bramą wjazdową do Domu Pomocy Społecznej rozciąga się piękny malowniczy las.