• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

Szlak Wokół Brzezin – długość 12 km.

Szlak „Wokół Brzezin” to szlak oznaczony na pomarańczowo, który składa się z pojedynczej pętli oraz dwóch łączników.

Łącznik I to szlak prowadzący do gospodarstwa agroturystycznego w Brzezinach „Justyna Bielewska”. Szlak Pętli bierze swój początek od węzła szlaku rowerowego czerwonego i konnego rozciąga się wzdłuż drogi wijącej się pomiędzy malowniczymi korytem rzeki Prosny, łąkami do Wsi Prosny i starorzeczem Prosny, łąkami do Wsi Plęsy. Przejeżdżając wieś Pląsy podążamy w kierunku lasu docierając do drogi Wieruszów –Kalisz, a następnie do drogi Spóle –Kraszewice. Dalsza część szlaku przebiega przez węzeł szlaku rowerowego i konnego kierując się na północy – zachód do drogi Wieruszów – Kalisz.