Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

   Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

  • Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

   Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Szlak Czastary – Szklarki - długość 14,5 km

Szlak „Czastary-Szklarki” to szlak, który swój początek bierze przy wjeździe do pięknej Stadniny Koni w Czastarach na ul. Zachodniej od strony południowej. Kierując się na zachód do skrzyżowania dróg Szklarki - Bielawka i Krajanka – Przywory drogą polną mijamy po prawej stronie las. Po 1000m skręcając najpierw w prawo zaraz w lewo, wkraczamy
w piękny przysiółek Bielawka do drogi asfaltowej. W dalszej Części szlaku kierujemy się do szlaku konnego „Wokół Mieleszynka”. Jadąc dalej szlakiem „Wokół Mieleszynka” kierujemy się do węzła szlaku rowerowego i konnego. Kierując się na północ od wspomnianego węzła mijamy zabudowania wsi Przywory. Mijając wieś Przywory kierujemy się od skrzyżowania |
w prawo do drogi asfaltowej w kierunku węzła szlaku rowerowego i konnego, przy drodze Przywory-Czastary mijając piękne wydmy piaszczyste tzw. Łyse Góry porośnięte drzewami iglastymi. W dalszej części szlak prowadzi przez kompleksy leśne, mijają węzeł szlaków rowerowego zielonego, początek czerwonego, konnego.

Script logo StudioStrona.pl