• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Szczególny jubileusz mieszkańca Powiatu Wieruszowskiego

W minioną sobotę, tj. 16 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbyły się uroczyste obchody pięknego jubileuszu 90-lecia urodzin mieszkańca powiatu wieruszowskiego – JANA JUSZCZAKA. Uczestniczyli w nich rodzina, przyjaciele, najbliżsi jubilata oraz zaproszeni goście, w tym reprezentanci Samorządu Powiatu Wieruszowskiego.

Należy zaznaczyć, że Jan Juszczak jako pedagog, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Czastarach, a następnie  długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Sokolnikach, lokalny publicysta, kronikarz, historyk, obserwator przyrody, członek Zespołu Folklorystycznego „Sokolniki” popularyzuje najcenniejsze wartości wyrażane w lokalnym folklorze oraz w publikacjach m.in. o bocianach, kapliczkach i pszczelarstwie, a także w zgromadzonych informacjach o przyrodzie i historii ziemi wieruszowskiej.

Powszechnienie znana jest również praca jubilata z młodzieżą, jak również Jego działalność na rzecz edukacji ekologicznej oraz kultury przyrodniczej i dziedzictwa historyczno-przyrodniczego.

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego jak i społeczność lokalna docenia aktywność i dorobek życiowy Pana Juszczaka. Dowodem uznania są liczne wyróżnienia oraz przyznane odznaki honorowe m.in.„ Zasłużony dla Kultury Polskiej”, ”Honorowy Obywatel Gminy Sokolniki” oraz „Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego”.

Życzymy Panu dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha oraz wszelkiej  pomyślności. Niech każdy nowy dzień nagradza Pana życie ciepłem i miłością bliskich osób oraz powszechnym uznaniem społecznym – skierował słowa do jubilata podczas sobotnich obchodów święta starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.