Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

   Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

  • Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

   Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Światowy Dzień Orienteeringu w Powiecie Wieruszowskim

24 maja obchodzony był Światowy Dzień Orienteeringu. W Polsce przyjęto obchodzić go pod hasłem ,,Cała Polska Biega z Mapą''. Choć warunki atmosferyczne nie były w tym dniu sprzyjające, miłośnicy tego sportu spotkali się w godzinach wieczornych i odbyli dwugodzinny marszobieg na trasie orienteeringowej koło Ochędzyna.

Start i meta marszobiegu umiejscowione były przy pomniku upamiętniającym śmierć dowódcy oddziału powstańców styczniowych z 1863 roku.

Sport – edukacja historyczna – zdrowie to cele, które realizowali wspólnie zawodnicy , rodzice oraz opiekunowie UKSu ,,Grom'' Sokolniki i MUKSu ,,Junior'' w Ochędzynie podczas obchodów Światowego Dnia Orienteeringu.

Script logo StudioStrona.pl