• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Światowy Dzień Orienteeringu w Powiecie Wieruszowskim

24 maja obchodzony był Światowy Dzień Orienteeringu. W Polsce przyjęto obchodzić go pod hasłem ,,Cała Polska Biega z Mapą''. Choć warunki atmosferyczne nie były w tym dniu sprzyjające, miłośnicy tego sportu spotkali się w godzinach wieczornych i odbyli dwugodzinny marszobieg na trasie orienteeringowej koło Ochędzyna.

Start i meta marszobiegu umiejscowione były przy pomniku upamiętniającym śmierć dowódcy oddziału powstańców styczniowych z 1863 roku.

Sport – edukacja historyczna – zdrowie to cele, które realizowali wspólnie zawodnicy , rodzice oraz opiekunowie UKSu ,,Grom'' Sokolniki i MUKSu ,,Junior'' w Ochędzynie podczas obchodów Światowego Dnia Orienteeringu.