Świąteczne śniadania w powiecie wieruszowskim

Śniadania wielkanocne organizowane przez mieszkańców powiatu trwale wpisały się w tradycję powiatu wieruszowskiego. Pozwalają one na spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, a przy tym potwierdzają aktywność oraz integrację lokalnych społeczności.

Uroczyste spotkania świąteczne, w których uczestniczą przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego odbywają się od początku bieżącego miesiąca.

Pierwsze wielkanocne śniadanie odbyło się 4 kwietnia br. w Centrum Kultury Wsi w Łubnicach. Świąteczne spotkanie zostało przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Łubniczanki na Szlaku Bursztynowym.

11 kwietnia br. starosta wieruszowski gościł na świątecznych śniadaniach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czastarach, a następnie w Domu Pomocy Społecznej w Chrościnie.