• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Świąteczne śniadania w powiecie wieruszowskim

Śniadania wielkanocne organizowane przez mieszkańców powiatu trwale wpisały się w tradycję powiatu wieruszowskiego. Pozwalają one na spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, a przy tym potwierdzają aktywność oraz integrację lokalnych społeczności.

Uroczyste spotkania świąteczne, w których uczestniczą przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego odbywają się od początku bieżącego miesiąca.

Pierwsze wielkanocne śniadanie odbyło się 4 kwietnia br. w Centrum Kultury Wsi w Łubnicach. Świąteczne spotkanie zostało przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Łubniczanki na Szlaku Bursztynowym.

11 kwietnia br. starosta wieruszowski gościł na świątecznych śniadaniach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czastarach, a następnie w Domu Pomocy Społecznej w Chrościnie.