Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

   24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

   Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
   W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

  • II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

   Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

    

Świąteczne śniadania w powiecie wieruszowskim

Śniadania wielkanocne organizowane przez mieszkańców powiatu trwale wpisały się w tradycję powiatu wieruszowskiego. Pozwalają one na spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, a przy tym potwierdzają aktywność oraz integrację lokalnych społeczności.

Uroczyste spotkania świąteczne, w których uczestniczą przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego odbywają się od początku bieżącego miesiąca.

Pierwsze wielkanocne śniadanie odbyło się 4 kwietnia br. w Centrum Kultury Wsi w Łubnicach. Świąteczne spotkanie zostało przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Łubniczanki na Szlaku Bursztynowym.

11 kwietnia br. starosta wieruszowski gościł na świątecznych śniadaniach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czastarach, a następnie w Domu Pomocy Społecznej w Chrościnie.

Script logo StudioStrona.pl