• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Świąteczne śniadania w powiecie wieruszowskim

Śniadania wielkanocne organizowane przez mieszkańców powiatu trwale wpisały się w tradycję powiatu wieruszowskiego. Pozwalają one na spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, a przy tym potwierdzają aktywność oraz integrację lokalnych społeczności.

Uroczyste spotkania świąteczne, w których uczestniczą przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego odbywają się od początku bieżącego miesiąca.

Pierwsze wielkanocne śniadanie odbyło się 4 kwietnia br. w Centrum Kultury Wsi w Łubnicach. Świąteczne spotkanie zostało przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Łubniczanki na Szlaku Bursztynowym.

11 kwietnia br. starosta wieruszowski gościł na świątecznych śniadaniach w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czastarach, a następnie w Domu Pomocy Społecznej w Chrościnie.