Sukcesy gospodyń z gminy Łubnice

Z radością informujemy, że najpopularniejszym Kołem Gospodyń Wiejskich powiatu wieruszowskiego w plebiscycie serwisu informacyjnego NaszeMiasto.pl zostało Stowarzyszenie Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’. Plebiscyt miał na celu docenienie pracy, pasji, umiejętności i zaangażowania w rozwój wsi pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Pomyślną wiadomością jest również zarejestrowanie kolejnego produktu regionalnego obok plendzy kartoflanych oraz ciastek ze skwarek – Łubnickiego żuru smażonego na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Produkt został wpisany na listę MRiRW  w ubiegłym miesiącu, a jego autorami są: Gospodarstwo agroturystyczne ,,Na Nowinach’’ z Wójcina oraz Stowarzyszenie Łubniczanki na szlaku Bursztynowym.