• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Sukcesy gospodyń z gminy Łubnice

Z radością informujemy, że najpopularniejszym Kołem Gospodyń Wiejskich powiatu wieruszowskiego w plebiscycie serwisu informacyjnego NaszeMiasto.pl zostało Stowarzyszenie Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’. Plebiscyt miał na celu docenienie pracy, pasji, umiejętności i zaangażowania w rozwój wsi pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Pomyślną wiadomością jest również zarejestrowanie kolejnego produktu regionalnego obok plendzy kartoflanych oraz ciastek ze skwarek – Łubnickiego żuru smażonego na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Produkt został wpisany na listę MRiRW  w ubiegłym miesiącu, a jego autorami są: Gospodarstwo agroturystyczne ,,Na Nowinach’’ z Wójcina oraz Stowarzyszenie Łubniczanki na szlaku Bursztynowym.