Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

   Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek.

   Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

  • Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

   Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

    Wniosek  kandydatury powinien zawierać:

Sprawozdawczość organizacji pozarządowych – obowiązki związane z zamknięciem roku

W dniu 22 marca 2017r.  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyło się spotkanie tematyczno-informacyjne dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wieruszowskiego.

Podczas spotkania został omówiony temat sprawozdawczości organizacji pozarządowych i obowiązków z tym związanych. Uczestnicy mieli możliwość pozyskania specjalistycznej wiedzy oraz wyjaśnienia kwestii spornych w omawianym zakresie tematycznym.

Organizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS .

 W ramach podjętej współpracy zaplanowano kolejne szkolenia dla organizacji pozarządowych. Temat najbliższego spotkania: „Zbiórki publiczne i loterie – jak prawidłowo pozyskiwać środki z ofiarności publicznej”. Termin zostanie wskazany z odpowiednim wyprzedzeniem na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

 

Zadanie realizowane w ramach projektu „OWES- rozwój ekonomii społecznej”.

Script logo StudioStrona.pl