• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Spotkanie z przedsiębiorcami z terenu powiatu wieruszowskiego

W związku z przyjęciem ,,Zintegrowanej Strategii Promocji Powiatu Wieruszowskiego na lata 2016-2022’’ (Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXVII/137/2016 z dnia 29 grudnia 2016 r.) oraz wdrażaniem przyjętych w dokumencie założeń, 9 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie starosty z kluczowymi przedsiębiorcami z terenu powiatu wieruszowskiego.

Kwestie gospodarcze i podjęcie związanych z tym określonych czynności są jednym z głównych celów wspomnianego dokumentu, dlatego udział przedstawicieli firm oraz zaprezentowanych przez nich stanowisk przyczyni się do obrania odpowiedniego kierunku przyszłych działań promocyjnych w tym obszarze.

Uczestnicy spotkania wyrazili aprobatę dla przedstawionej propozycji współpracy pomiędzy samorządem, a przedsiębiorcami. Określono tym samym zakres wzajemnych relacji.