Spotkanie samorządowców powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego

Cyklicznie odbywające się spotkanie starosty wieruszowskiego z burmistrzem oraz wójtami powiatu miało miejsce 2 lutego br., tym razem w Urzędzie Gminy Sokolniki. Wyjątkowo również zostało przeprowadzone w gronie przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu wieluńskiego.

Głównymi tematami spotkania z samorządowcami sąsiedniego powiatu było omówienie  przyszłych zmian dotyczących segregacji odpadów w pełnym zakresie oraz procedur związanych z wycinką drzew.

Kolejna część spotkania odbyła się już z udziałem wójtów oraz burmistrza powiatu wieruszowskiego. Poruszono kwestie nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej na terenie powiatu, wdrażania ,,Zintegrowanej Strategii Promocji Powiatu Wieruszowskiego na lata 2016-2022’’, uczestnictwa w XVIII Spartakiadzie Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego’’ oraz organizacji ,,I Mistrzostw Szkół Powiatu Wieruszowskiego w marszach i biegach na orientację’’.