• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Uroczyste wręczenie stypendiów naukowych uczniom ,,Staszica’’

Tomasz Olszowiak - uczeń klasy II Technikum Ekonomicznego i Mariusz Myszor uczeń klasy III Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wzięli udział w oficjalnym wręczeniu listów gratulacyjnych w związku z przyznaniem stypendiów naukowych przez Witolda Stępnia marszałka województwa łódzkiego.

Spotkanie samorządowców powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego

Cyklicznie odbywające się spotkanie starosty wieruszowskiego z burmistrzem oraz wójtami powiatu miało miejsce 2 lutego br., tym razem w Urzędzie Gminy Sokolniki. Wyjątkowo również zostało przeprowadzone w gronie przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu wieluńskiego.

Głównymi tematami spotkania z samorządowcami sąsiedniego powiatu było omówienie  przyszłych zmian dotyczących segregacji odpadów w pełnym zakresie oraz procedur związanych z wycinką drzew.

Kolejna część spotkania odbyła się już z udziałem wójtów oraz burmistrza powiatu wieruszowskiego. Poruszono kwestie nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej na terenie powiatu, wdrażania ,,Zintegrowanej Strategii Promocji Powiatu Wieruszowskiego na lata 2016-2022’’, uczestnictwa w XVIII Spartakiadzie Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego’’ oraz organizacji ,,I Mistrzostw Szkół Powiatu Wieruszowskiego w marszach i biegach na orientację’’.