• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych w temacie: „Loterie, aukcje, zbiórki publiczne.”

Powiat Wieruszowski, Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS serdecznie zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie, którego tematem będą loterie, aukcje i zbiórki publiczne.

Szkolenie odbędzie się 25 kwietnia br. (wtorek) o godz. 1530 w Sali USC urzędu miasta i gminy Wieruszów.

Podczas spotkania omówiony zostanie temat tego w jaki sposób prawidłowo pozyskiwać środki z ofiarności publicznej.

Zadanie realizowane w ramach projektu „OWES- rozwój ekonomii społecznej”.