• Jubileusz 40-lecia Orkiestry Dętej OSP Wieruszów

Uroczystym koncertem Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Wieruszów podsumowała szczególny jubileusz - 40-lecie istnienia. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę (26 lutego br.) w Wieruszowskim Domu Kultury.

• Informacja

W dniu 20.03.2017 r dyżur w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie będzie pełniony w godzinach od godz.7 30 do 8 30 i od godz. 12 30 do 15 30

Rusza piętnasty konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Organizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy i   inne instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w środowisku pracy rolnika oraz popularyzowanie przyjaznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych dla właścicieli i członków ich rodzin.

W konkursie mogą brać udział rolnicy prowadzący indywidualną działalność rolniczą, ubezpieczeni w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli).

Komisje konkursowe ocenią m. in. takie elementy gospodarstwa jak:

• ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy,
  • stan budynków inwentarskich i gospodarczych, w tym: schodów i używanych drabin oraz instalacji i urządzeń elektrycznych,
  • wyposażenie maszyn i urządzeń używanych w gospodarstwie w osłony ruchomych części, podpory i inne zabezpieczenia przed wypadkami,
  • stan techniczny maszyn i urządzeń stosowanych w gospodarstwie,
  • warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich,
  • stosowanie, stan i jakość środków ochrony osobistej,
  • rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym,
  • estetyka gospodarstw.

Regulamin oraz formularz zgłoszenia do Konkursu są dostępne na stronie internetowej KRUS: www.krus.gov.pl oraz w jednostkach organizacyjnych Kasy.

Termin składania zgłoszeń mija 31 marca 2017 roku.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.