• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Ruiny dworu Nekandów - Trepków w Parcicach

W Parcicach znajduje się XVIII-wieczny park z ruinami klasycystycznego dworu szlacheckiego otoczonego starodrzewem. Dwór ten wzniósł na przełomie XVIII i XIX w. hrabia Leopold Trepka, gorący zwolennik kalwinizmu.

Można domniemywać, że dwór ten stanął na fundamentach, wcześniejszej siedziby szlacheckiej Elżbiety Czartoryskiej. O jej związkach z Parcicami świadczyć miała stara tablica nagrobkowa z 1623 r., którą odnaleziono po wojnie i przewieziono na cmentarz w Czastarach. Los tej tablicy nie jest dzisiaj znany.

W obrębie parku z 4. Ćw. XVIII stulecia rosną dwa, unikalne w skali krajowej platany kalifornijskie o obwodach 428 i 418 cm, kilkusetletni dąb szypułkowy, którego obwód wynosi 560 cm oraz wiąz o obwodzie 300 cm.

Dziś, niegdyś piękny klasycystyczny dwór w Parcicach pozostaje w ruinie. Uratowane stylowe piece kaflowe, pochodzące z jego wnętrza, znajdują się w Muzeum Wnętrz Dwrorskich w Ożarowie (powiat wieluński).