• 27. marca br. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na cykliczne bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Termin:  27 marca 2017 r. (poniedziałek) w godz. 12:30- 15:00 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Wieruszowie (ul Waryńskiego 15, sala Klubu Pracy).

• XXX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się w miniony piątek (24 marca br.) została podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, jak również uchwały oświatowe.

PRZEBUDOWA BUDYNKU ZAMIESZKANIA ZBIOROWEGO – DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W CHRÓŚCINIE-ZAMKU WRAZ Z BUDOWĄ INSTALACJI SYGNALIZACJI POŻARU, URZĄDZEŃ DO USUWANIA DYMU, PRZEBUDOWĄ INSTALACJI HYDRANTOWEJ ORAZ WYKONANIE UTWARDZENIA TERENU – ETAP II

Dzięki pomocy finansowej uzyskanej z budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, w 2014r., zrealizowany zostanie II etap zadnia przebudowy budynku zamieszkania zbiorowego – domu pomocy społecznej – wraz z budową instalacji sygnalizacji pożaru, urządzeń do usuwania dymu, przebudową instalacji hydrantowej oraz wykonaniem utwardzenia terenu. W ramach  II etapu wykonane zostaną roboty instalacyjne  (montaż  instalacji oddymiania i instalacji sygnalizacji pożaru) oraz roboty wykończeniowe, malowanie pomieszczeń. Otrzymana kwota dotacji na 2014r. wynosi 55.110,00 zł.

Realizacja zadania została rozpoczęta w 2013r. W pierwszym etapie zadania wykonano prace związane z zabezpieczeniem pożarowym obiektu ( demontaż istniejących elementów drewnianych boazerii, impregnacja elementów drewnianych konstrukcji, montaż stolarki drzwiowej p-poż). Wartość dofinansowania I etapu wyniosła 46.584,47 zł.

asd