• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

PRZEBUDOWA BUDYNKU ZAMIESZKANIA ZBIOROWEGO – DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W CHRÓŚCINIE-ZAMKU WRAZ Z BUDOWĄ INSTALACJI SYGNALIZACJI POŻARU, URZĄDZEŃ DO USUWANIA DYMU, PRZEBUDOWĄ INSTALACJI HYDRANTOWEJ ORAZ WYKONANIE UTWARDZENIA TERENU – ETAP II

Dzięki pomocy finansowej uzyskanej z budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, w 2014r., zrealizowany zostanie II etap zadnia przebudowy budynku zamieszkania zbiorowego – domu pomocy społecznej – wraz z budową instalacji sygnalizacji pożaru, urządzeń do usuwania dymu, przebudową instalacji hydrantowej oraz wykonaniem utwardzenia terenu. W ramach  II etapu wykonane zostaną roboty instalacyjne  (montaż  instalacji oddymiania i instalacji sygnalizacji pożaru) oraz roboty wykończeniowe, malowanie pomieszczeń. Otrzymana kwota dotacji na 2014r. wynosi 55.110,00 zł.

Realizacja zadania została rozpoczęta w 2013r. W pierwszym etapie zadania wykonano prace związane z zabezpieczeniem pożarowym obiektu ( demontaż istniejących elementów drewnianych boazerii, impregnacja elementów drewnianych konstrukcji, montaż stolarki drzwiowej p-poż). Wartość dofinansowania I etapu wyniosła 46.584,47 zł.

asd