• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Pożegnanie abiturientów w szkołach powiatu wieruszowskiego

28 kwietnia br. odbyły się uroczystości związane z pożegnaniem tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie.

PRZEBUDOWA BUDYNKU ZAMIESZKANIA ZBIOROWEGO – DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W CHRÓŚCINIE-ZAMKU WRAZ Z BUDOWĄ INSTALACJI SYGNALIZACJI POŻARU, URZĄDZEŃ DO USUWANIA DYMU, PRZEBUDOWĄ INSTALACJI HYDRANTOWEJ ORAZ WYKONANIE UTWARDZENIA TERENU – ETAP II

Dzięki pomocy finansowej uzyskanej z budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, w 2014r., zrealizowany zostanie II etap zadnia przebudowy budynku zamieszkania zbiorowego – domu pomocy społecznej – wraz z budową instalacji sygnalizacji pożaru, urządzeń do usuwania dymu, przebudową instalacji hydrantowej oraz wykonaniem utwardzenia terenu. W ramach  II etapu wykonane zostaną roboty instalacyjne  (montaż  instalacji oddymiania i instalacji sygnalizacji pożaru) oraz roboty wykończeniowe, malowanie pomieszczeń. Otrzymana kwota dotacji na 2014r. wynosi 55.110,00 zł.

Realizacja zadania została rozpoczęta w 2013r. W pierwszym etapie zadania wykonano prace związane z zabezpieczeniem pożarowym obiektu ( demontaż istniejących elementów drewnianych boazerii, impregnacja elementów drewnianych konstrukcji, montaż stolarki drzwiowej p-poż). Wartość dofinansowania I etapu wyniosła 46.584,47 zł.

asd