• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Dyrektorzy

Szkół Podstawowych,

Szkół Gimnazjalnych

Szkół Ponadgimnazjalnych

z terenu Powiatu Wieruszowskiego

Jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski, corocznie w ramach swoich możliwości finansowych, realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, a w szczególności dzieci i młodzieży poprzez różne formy dotarcia do nich.

Powiat Wieruszowski otrzymał dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi na zadanie pn. Program edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego „Z EKOLOGIĄ NA TY” – II edycja. Zadanie realizowane będzie w okresie od 01.04.2013 r. do 30.11.2013 r. Zadanie objęte wnioskiem zostanie zrealizowane przy pomocy środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.