• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Dyrektorzy

Szkół Podstawowych,

Szkół Gimnazjalnych

Szkół Ponadgimnazjalnych

z terenu Powiatu Wieruszowskiego

Jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski, corocznie w ramach swoich możliwości finansowych, realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, a w szczególności dzieci i młodzieży poprzez różne formy dotarcia do nich.

Powiat Wieruszowski otrzymał dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi na zadanie pn. Program edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego „Z EKOLOGIĄ NA TY” – II edycja. Zadanie realizowane będzie w okresie od 01.04.2013 r. do 30.11.2013 r. Zadanie objęte wnioskiem zostanie zrealizowane przy pomocy środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.