• Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
      W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

• II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

Program ,,Aktywny samorząd’’ realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie informuje, że Powiat Wieruszowski przystąpił do realizacji  w 2017 roku pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjenta pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

W 2017 roku pilotażowy program „Aktywny samorząd” obejmuje następujące formy wsparcia:

- likwidację barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową,

- pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Szczegółowe informacje o programie, sposobach pobrania wzorów wniosków oraz terminach ich przyjmowania i rozpatrywania znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie: http://wieruszow.pcpr.info/informacja-o-pilotazowym-programie-aktywny-samorzad-w-2017-r .