• Związek Powiatów dyskutował o sytuacji w służbie zdrowia

16 stycznia Starosta Wieruszowski wziął udział w spotkaniu Związków Powiatów Polskich
      w Legionowie dotyczącym głównie sytuacji w służbie zdrowia.

Posiedzenie Zarządu ZPP zostało zwołane w trybie pilnym w związku z sytuacją związaną
      z zawieszaniem oddziałów szpitalnych, z uwagi na brak lekarzy i powszechne zjawisko wypowiadania klauzul opt-out.

Zdecydowano, że Związek Powiatów Polskich będzie domagał się spotkania z Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia. Ponadto przesłane zostanie oficjalnie pismo do Ministra Zdrowia, w którym przedstawione zostaną wnioski z dyskusji:

• Wieruszowskie LO na pierwszym miejscu

W środę (17stycznia) w Zduńskiej Woli odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewcząt. : Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im.Mikołaja Kopernika w Wieruszowie grające w składzie: Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce pokonując tym samym aż siedem szkół!

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Powiat Wieruszowski przekazał Ministerstwu lututowską szkołę

Z dniem 1 stycznia 2018 roku, Powiat Wieruszowski przekazał Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Powiat Wieruszowski był organem prowadzącym szkoły przez 19 lat. W tym czasie dokonano wszelkich starań, aby Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie był szkołą odpowiadającą wymogom i potrzebom współczesnej edukacji.

3 stycznia 2018 roku był dniem symbolicznego przekazania placówki. W Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów placówki, podczas której przedstawiono historię szkoły.

Ten szczególny dzień stał się również okazją do podsumowania tego okresu czasu, jak również podziękowań.

Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz wicestarosta Mirosław Urbaś złożyli serdeczne podziękowania za owocną pracę wszystkim pracownikom i uczniom szkoły, za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w rozwój placówki.

,,Życzymy dalszego rozwoju szkoły oraz kontynuowania dobrych tradycji. Niech kolejne lata przyniosą dla szkoły nowe osiągnięcia i sukcesy’’ – skierował słowa do dyrekcji, pracowników i uczniów szkoły starosta wieruszowski.