Powiat Wieruszowski na Mixerze Regionalnym

Tradycyjnie już Powiat Wieruszowski uczestniczył w corocznie organizowanym jarmarku województwa łódzkiego – Mixer Regionalny 2017. 14. edycja wydarzenia odbyła się w minioną sobotę (2 września br.), ponownie na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Na reprezentacyjnym deptaku powiaty, gminy, miasta oraz inne podmioty działające na terenie województwa łódzkiego eksponowały stoiska z zakresy kultury, nauki, turystyki, zdrowia, ochrony przyrody i gospodarki.

Powiat Wieruszowski podczas imprezy prezentował przede wszystkim produkt turystyczny pn. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem’’, który nieustannie wzbogaca się o nowe trasy, co jest fenomenem w skali ogólnopolskiej!

Szczególną atrakcją stoiska był udział Koła Gospodyń Wiejskich z Mieleszyna, które oferowały swój kluczowy produkt – pierogi ziemniaczano-serowe, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród uczestników jarmarku.

Promocja Powiatu Wieruszowskiego podczas tegorocznego Mixera była dodatkowo urozmaicona poprzez udział Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej Wieruszów, która w trakcie koncertu zaprezentowała zgromadzonym swoje muzyczne, zasługujące na uznanie umiejętności.

Stoisko na ,,Mixerze Regionalnym’’ wystawiła również Gmina Lututów, którą promował Wacław Zabłocki poprzez przedstawienie własnej twórczości – rzeźb oraz rękodzieła artystycznego.