• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Dotacje dla Powiatu Wieruszowskiego na zakup książek

Powiat Wieruszowski otrzymał w 2017 roku od Wojewody Łódzkiego dotację na zakup książek niebędących podręcznikami w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie i do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

Powiat przekazuje Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Na XXVIII sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego podjęto uchwałę wyrażającą wolę przekazania Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podjęta uchwała jest odpowiedzią na wniosek Zespołu Szkół Rolniczych, który zainicjował ewentualne przekazanie szkoły, na co MRiRW wyraziło zgodę. Przed przystąpieniem do formalnych czynności dyrekcja szkoły zasięgnęła opinii organów szkoły reprezentujących nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Decyzja Rady Powiatu Wieruszowskiego była podyktowana pojawiającą się szansą na wzmocnienie tej placówki edukacyjnej, kształcącej w zawodach rolniczych. Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie zostanie w ten sposób włączony w sieć szkół ministerialnych, co daje szkole wiele korzyści: m. in. rozszerzenie oferty edukacyjnej z dziedziny rolnictwa, wyposażenie w nowoczesny sprzęt rolniczy do praktycznej nauki zawodu.

Przekazanie szkoły MRiRW może nastąpić najwcześniej 1 stycznia 2018 roku.

Obecnie trwa etap prac przygotowawczych związanych z przekazaniem szkoły  Ministerstwu.