Posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich - 6 i 7 lutego br. Jasionka koło Rzeszowa

Ocena procesu legislacyjnego, szkolnictwo zawodowe, publiczny transport zbiorowy, reforma powiatowych urzędów pracy oraz gabinety polityczne – to kluczowe tematy poruszone podczas pierwszego w tym roku posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.
Na spotkaniu obecna była m. in. wiceminister edukacji Teresa Wargocka.

Ludwik Węgrzyn, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bocheński podczas otwarcia obrad zrelacjonował przebieg Ogólnopolskiego Noworocznego Spotkania Samorządu, które odbyło się 4 lutego – także w Jasionce.

Podczas posiedzenia członkowie Zarządu przyjęli projekt budżetu na rok 2017 oraz uchwałę w sprawie przyjęcia projektu budżetu na rok 2017.

Jednym z punktów spotkania było zwiedzanie fabryki silników lotniczych Pratt&Whitney, spółki wchodzącej w skład holdingu United Technologies Corporation (amerykański producent szerokiej gamy wyrobów i usług dla przemysłu lotniczego, energetycznego oraz budowlanego).

Należy nadmienić, iż kwestia dotycząca procesu legislacyjnego i stanowiska samorządów w tej kwestii wywołała dynamiczną dyskusję, która zakończyła się postanowieniem o zwołaniu Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego ZPP. Spotkanie ma odbyć się 6 marca br.. Zostaną na nie zaproszeni przedstawiciele rządu, w tym premier oraz minister finansów i rozwoju.

Więcej informacji dotyczących Posiedzenia Zarządu ZPP znajduje się na stronie internetowej:  http://wartowiedziec.pl/serwis-glowny/aktualnosci/40984-echa-z-posiedzenia-zarzadu-zpp-w-jasionce .

Zdjęcia: www.zpp.pl