• Dziś Światowy Dzień Orienteeringu

24 maja obchodzony jest WORLD ORIENTEERING DAY - Światowy Dzień Orienteeringu. Z tej okazji  w całym kraju organizowana jest akcja: ,,CAŁA POLSKA BIEGA Z MAPĄ’’.

Zapraszamy zatem chętnych do spaceru, biegu, marszu z mapą w terenie leśnym na spotkanie z przyrodą i z przygodą!
      W dniu dzisiejszym, tj. środa  24.05.2017 r.  o godzinie 16.00  spotykamy się przy pomniku Powstańca Styczniowego na wschodnim krańcu Ochędzyna przy drodze na Jaśki.

• II Diecezjalny Konkurs Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”

Społeczny Komitet Ratowania Rzeźby Sakralnej Pawła Brylińskiego, Gmina Sieroszewice oraz Parafia św. Jana Ewangelisty w Ołoboku serdecznie zapraszają do udziału w II Diecezjalnym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Pawła Brylińskiego 1814-1890”.

Posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich

Kluczowym punktem ostatniego posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek było omówienie skutków wejścia w życie zmian związanych z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych w kontekście szpitali powiatowych. W posiedzeniu wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza.

Kolejną częścią spotkania było omówienie spraw związanych ze zbliżającym się Zgromadzeniem Ogólnym w Kołobrzegu.

Rozpatrzone zostały również zmiany w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym.

Zdjęcia: Facebook/Związek Powiatów Polskich