Podziękowanie dla Powiatu z okazji 110-lecia Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

Z okazji obchodzonego w ubiegłym tygodniu 110-lecia Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie Powiat Wieruszowski otrzymał szczególną statuetkę oraz odznakę, jako forma podziękowania i uznania za współpracę na rzecz rozwoju bankowości spółdzielczej w Lututowie.

Współpraca pomiędzy wskazanymi podmiotami trwa nieustannie od początku istnienia Powiatu Wieruszowskiego. Potwierdza to między innymi fakt powierzenia w zgodzie z ustawą Prawo zamówień publicznych,  prowadzenia rachunku bankowego Powiatu przez RBS Lututów.

Na uwagę zasługuje również fakt odznaczenia starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka Złotą Odznaką za zasługi dla spółdzielczości bankowej im. Franciszka Stefczyka.

Specjalnie wydana publikacja na temat Rejonowego Banku Spółdzielczego w latach 1907-2017 zajęła szczególne miejsce w zbiorach bibliotecznych Powiatu Wieruszowskiego.