• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
      będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2017r. (poniedziałek)
      Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

PODSUMOWANIE XIV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „… otwórz oczy na świat”

W dniu 20 czerwca 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów Szkół Podstawowych kl. I-VI z terenu powiatu wieruszowskiego i przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

- uczniowie klas I-III

- uczniowie klas IV-VI.

Konkurs polegał na wykonaniu indywidualnej pracy przestrzennej pod hasłem:

„EKO - ZABAWKA”.

Wielkość prac – od 10 do 30 cm, technika wykonania prac – dowolna (różnorodność materiałów).

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w macierzystej Szkole Podstawowej w terminie do 19 maja 2017 roku, drugi etap – w terminie do dnia 2 czerwca 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

Spośród 38 prac, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, wyłoniono  3 najlepsze prace w każdej kategorii, przyznano również 2 wyróżnienia.

Komisja dokonując oceny prac wzięła pod uwagę zgodność prac z tematyką, pomysłowość, innowacyjność, czasochłonność oraz estetykę wykonania prac.

W kategorii klas I-III wpłynęło 21 prac, spośród których nagrodzono:

I miejsce – Paulina Kordiak, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Galewicach

II miejsce – Kornel Kopacki, uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Ostrówku

III miejsce – Zuzanna Kukuła, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Teklinowie

Wyróżnienie Oliwier Krawczyk, uczeń klasy IIa Szkoły Podstawowej w Czastarach

W kategorii klas IV-VI wpłynęło 17 prac, spośród których nagrodzono:

I miejsce – Patrycja Jezierna, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Galewicach

II miejsce – Jakub Tomczyk, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Ostrówku

III miejsce – Michał Sokołowski, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Ostrówku

Wyróżnienie: Michał Skop, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Chróścinie.

Dla wymienionych powyżej laureatów ufundowano nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników II etapu - upominki.

Wszystkie wyróżnione prace zostaną wyeksponowane do końca czerwca oraz we wrześniu 2017 roku  na wystawie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.