• Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek.

Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

Wniosek  kandydatury powinien zawierać:

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Sebyły

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Sebyły odbyło się 26 kwietnia br. w Kawiarence Artystycznej Wieruszowskiego Domu Kultury. W uroczystym podsumowaniu przedsięwzięcia wziął udział Sekretarz Powiatu Stefan Pietras.

Głównym celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywnej twórczości w dziedzinie poezji, promocja młodych poetów oraz zachęcanie młodzieży do uprawiania własnej twórczości poetyckiej.

Do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, będącej organizatorem konkursu wpłynęło 19 zgłoszeń z 6 szkół z terenu powiatu wieruszowskiego (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Łącznie ocenie podlegało 50 utworów.

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce -  Marta Taras
II miejsce - Natalia Semba, Maria Połomska
III miejsce - Weronika Matuszek

Osoby wyróżnione:
- Julia Górecka
- Anna Drobina
- Kinga Jagielska
- Julia Rutkowska
- Aleksandra Walczak
- Estera Pazek

Nagrodę specjalną wręczono Julii Michalskiej.

Jednym z fundatorów nagród rzeczowych dla laureatów konkursu był Powiat Wieruszowski.