• 23 luty 2018r. kolejne bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, organizowanego w dniu 23.02.2018r. w godz.  9:00 – 11:30   w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie.

• Skorzystaj z bezpłatnych programów zdrowotnych

Poznaj listę placówek medycznych, w których wykonasz bezpłatne badania profilaktyczne i rehabilitacyjne, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową.

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Sebyły

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Sebyły odbyło się 26 kwietnia br. w Kawiarence Artystycznej Wieruszowskiego Domu Kultury. W uroczystym podsumowaniu przedsięwzięcia wziął udział Sekretarz Powiatu Stefan Pietras.

Głównym celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywnej twórczości w dziedzinie poezji, promocja młodych poetów oraz zachęcanie młodzieży do uprawiania własnej twórczości poetyckiej.

Do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, będącej organizatorem konkursu wpłynęło 19 zgłoszeń z 6 szkół z terenu powiatu wieruszowskiego (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Łącznie ocenie podlegało 50 utworów.

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce -  Marta Taras
II miejsce - Natalia Semba, Maria Połomska
III miejsce - Weronika Matuszek

Osoby wyróżnione:
- Julia Górecka
- Anna Drobina
- Kinga Jagielska
- Julia Rutkowska
- Aleksandra Walczak
- Estera Pazek

Nagrodę specjalną wręczono Julii Michalskiej.

Jednym z fundatorów nagród rzeczowych dla laureatów konkursu był Powiat Wieruszowski.