• II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie ogłasza konkurs II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych „Piękna Niepodległa’’, organizowany w ramach przedsięwzięć w obszarze kultury, sportu, edukacji i turystyki dofinansowanych przez Powiat Wieruszowski.

• Zapraszamy do udziału w ankiecie potrzeb szkoleniowych

Wzorem poprzedniego roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie on-line , która pozwoli określić potrzeby szkoleniowe beneficjentów i potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego

W minionym tygodniu (1 marca 2017 r.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz główny specjalista Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego Janusz Dębski brali udział w pierwszym posiedzeniu Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, zrzeszającego 15 powiatów województwa łódzkiego.

Podczas spotkania odbywającego się w Piotrkowie Trybunalskim wybrano władze Związku Powiatów z łódzkiego – Zarząd oraz Komisję Rewizyjną.

Głównym celem, jaki postawiono przed władzami Związku jest pozyskanie środków zewnętrznych na cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych. Realizacja wskazanego ustawowego wymogu jest niezwykle kosztowna i tylko dzięki partnerstwu samorządowemu istnieje szansa na aplikowanie o środki zewnętrzne, w wysokości nawet 50 mln złotych.