• Informacja Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że we wtorek  2 maja 2017 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Udane Święto Orienteeringu Powiatu Wieruszowskiego

Miniona sobota zapisała się jako szczególny, sportowy dzień w Powiecie Wieruszowskim. Na terenie powiatu odbył się cykl wydarzeń związanych z orienteeringiem, w którym uczestniczyło kilkuset sportowców, zarówno lokalnych, jak i spoza terenu powiatu, często z odległych części kraju.

Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego

W minionym tygodniu (1 marca 2017 r.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz główny specjalista Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego Janusz Dębski brali udział w pierwszym posiedzeniu Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, zrzeszającego 15 powiatów województwa łódzkiego.

Podczas spotkania odbywającego się w Piotrkowie Trybunalskim wybrano władze Związku Powiatów z łódzkiego – Zarząd oraz Komisję Rewizyjną.

Głównym celem, jaki postawiono przed władzami Związku jest pozyskanie środków zewnętrznych na cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych. Realizacja wskazanego ustawowego wymogu jest niezwykle kosztowna i tylko dzięki partnerstwu samorządowemu istnieje szansa na aplikowanie o środki zewnętrzne, w wysokości nawet 50 mln złotych.