Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego

W minionym tygodniu (1 marca 2017 r.) starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz główny specjalista Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego Janusz Dębski brali udział w pierwszym posiedzeniu Zgromadzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, zrzeszającego 15 powiatów województwa łódzkiego.

Podczas spotkania odbywającego się w Piotrkowie Trybunalskim wybrano władze Związku Powiatów z łódzkiego – Zarząd oraz Komisję Rewizyjną.

Głównym celem, jaki postawiono przed władzami Związku jest pozyskanie środków zewnętrznych na cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych. Realizacja wskazanego ustawowego wymogu jest niezwykle kosztowna i tylko dzięki partnerstwu samorządowemu istnieje szansa na aplikowanie o środki zewnętrzne, w wysokości nawet 50 mln złotych.